  • VJ1812Y683JBPAT4X
VJ1812Y683JBPAT4X
advertisement
Manufacturer No:
VJ1812Y683JBPAT4X
HK JDW NO:
877-VJ1812Y683JBPAT4X
Datasheet:
VJ1812Y683JBPAT4X
Description:
VJ OMD 0.068μF 250V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1812Y683JBPAT4X
  • Width
    3.2004mm
  • Thickness (Max)
    0.086 2.18mm
  • Thickness
    2.1844mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.183Lx0.126W 4.65mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    0.068μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Length
    4.6482mm