  • VJ1825A392KXAAT
VJ1825A392KXAAT
advertisement
Manufacturer No:
VJ1825A392KXAAT
HK JDW NO:
866-VJ1825A392KXAAT
Datasheet:
VJ1825A392KXAAT
Description:
3.9nF Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1825
Step5Bar-code shipping tag
VJ1825A392KXAAT
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    MATTE TIN OVER NICKEL
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.9nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Height
    2.18mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    6.4mm