  • VJ1825A822FXBMC
VJ1825A822FXBMC
advertisement
Manufacturer No:
VJ1825A822FXBMC
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ1825A822FXBMC
Package:
1825
Datasheet:
Description:
8.2nF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1825
Step5Bar-code shipping tag
VJ1825A822FXBMC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • HTS Code
  • Capacitance
    8.2nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Package / Case
    1825
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    1%