  • VJ1825Y273KBBAT4X
VJ1825Y273KBBAT4X
advertisement
Manufacturer No:
VJ1825Y273KBBAT4X
HK JDW NO:
877-VJ1825Y273KBBAT4X
Datasheet:
VJ1825Y273KBBAT4X
Description:
VJ OMD 0.027μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1825Y273KBBAT4X
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.183Lx0.252W 4.65mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.027μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Length
    4.6482mm
  • Width
    6.4008mm
  • Thickness (Max)
    0.086 2.18mm
  • Thickness
    2.1844mm