  • VJ2012A221KXUSTX1
VJ2012A221KXUSTX1
advertisement
Manufacturer No:
VJ2012A221KXUSTX1
HK JDW NO:
877-VJ2012A221KXUSTX1
Datasheet:
VJ2012A221KXUSTX1
Description:
VJ 220pF 250VAC Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.200Lx0.126W 5.08mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2012 (5030 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ2012A221KXUSTX1
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.126W 5.08mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    250VAC
  • Capacitance
    220pF
  • Thickness (Max)
    0.086 2.18mm