  • VJ2220A471KXUSTX1
VJ2220A471KXUSTX1
advertisement
Manufacturer No:
VJ2220A471KXUSTX1
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-VJ2220A471KXUSTX1
Package:
2220 (5750 Metric)
Datasheet:
VJ2220A471KXUSTX1
Description:
VJ 470pF 250VAC Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.220Lx0.200W 5.59mmx5.08mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Quantity:
In Stock : 15892
Step5Bar-code shipping tag
VJ2220A471KXUSTX1
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    2220 (5750 Metric)
  • Weight
    480.014126mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    VJ
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.220Lx0.200W 5.59mmx5.08mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Safety
  • Voltage - Rated
    250VAC
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Case Code (Metric)
    5650
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    5.588mm
  • Width
    5.08mm
  • Thickness (Max)
    0.086 2.18mm
  • Thickness
    2.1844mm