  • VJ2225A103JXBAC
VJ2225A103JXBAC
advertisement
Manufacturer No:
VJ2225A103JXBAC
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ2225A103JXBAC
Package:
2225
Datasheet:
Description:
10nF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 2225
Step5Bar-code shipping tag
VJ2225A103JXBAC
    Select All
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Package / Case
    2225
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C