  • VJ2225A122KBAAT4X
VJ2225A122KBAAT4X
advertisement
Manufacturer No:
VJ2225A122KBAAT4X
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-VJ2225A122KBAAT4X
Package:
2225 (5763 Metric)
Datasheet:
VJ2225A122KBAAT4X
Description:
VJ OMD 1200pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ2225A122KBAAT4X
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    2225 (5763 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    VJ OMD
  • Size / Dimension
    0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination, High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    1200pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Length
    5.7404mm
  • Width
    6.35mm
  • Thickness (Max)
    0.086 2.18mm
  • Thickness
    2.1844mm