  • VJ2225A562KFAAT
VJ2225A562KFAAT
advertisement
Manufacturer No:
VJ2225A562KFAAT
HK JDW NO:
866-VJ2225A562KFAAT
Description:
5.6nF Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 2225
Step5Bar-code shipping tag
VJ2225A562KFAAT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    2.18mm
  • Length
    5.59mm
  • Width
    6.35mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium (Ag/Pd)
  • HTS Code
  • Capacitance
    5.6nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C