  • VJ5601M868MXBSR
VJ5601M868MXBSR
advertisement
Manufacturer No:
VJ5601M868MXBSR
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-VJ5601M868MXBSR
Package:
Datasheet:
VJ5601M868MXBSR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VJ5601M868MXBSR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Frequency
    868MHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    140MHz
  • Gain
    1.73dBi
  • Max Frequency
    920MHz
  • Frequency Range
    800MHz~940MHz
  • Antenna Type
    Chip
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    868MHz
  • Return Loss
    -3dB
  • Height
    1.1938mm
  • Length
    15.5mm
  • Width
    10.5mm
  • Height (Max)
    0.047 1.20mm