  • VKP222MCQSUXKR
VKP222MCQSUXKR
advertisement
Manufacturer No:
VKP222MCQSUXKR
HK JDW NO:
886-VKP222MCQSUXKR
Datasheet:
VKP222MCQSUXKR
Description:
VKP 2200pF 760VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.472Dia 12.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
VKP222MCQSUXKR
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.472Dia 12.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    760VAC
  • Capacitance
    2200pF
  • Lead Pitch
    12.4968mm
  • Lead Spacing
    0.492 12.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.591 15.00mm