  • VKP332MCQKX0KR
VKP332MCQKX0KR
advertisement
Manufacturer No:
VKP332MCQKX0KR
HK JDW NO:
886-VKP332MCQKX0KR
Datasheet:
VKP332MCQKX0KR
Description:
VKP 3300pF 760VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.591Dia 15.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
VKP332MCQKX0KR
    Select All
  • Ratings
    X1, Y1
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.591Dia 15.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    760VAC
  • Capacitance
    3300pF
  • Lead Pitch
    12.4968mm
  • Lead Spacing
    0.492 12.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.709 18.00mm