  • VLBS1007083T-R20L
VLBS1007083T-R20L
advertisement
Manufacturer No:
VLBS1007083T-R20L
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-VLBS1007083T-R20L
Package:
Nonstandard
Datasheet:
VLBS1007083T-R20L
Description:
Quantity:
In Stock : 15167
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VLBS1007083T-R20L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    VLBS
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.276W 10.00mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±15%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    70A
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Inductance
    200nH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.18mOhm
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    50A
  • Case/Size Code
    3928
  • Rated Current-Max
    70A
  • Special Feature
    DC RESISTANCE IS MEASURED AT 7%
  • Height Seated (Max)
    0.327 8.30mm