  • VLC5045T-3R3N
VLC5045T-3R3N
advertisement
Manufacturer No:
VLC5045T-3R3N
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-VLC5045T-3R3N
Package:
Nonstandard
Datasheet:
VLC5045T-3R3N
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VLC5045T-3R3N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    VLC
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    5.2mm
  • Current Rating
    4A
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    29mOhm Max
  • Max DC Current
    4A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Case/Size Code
    2020
  • Height
    4.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm