  • VLCF5028T-470MR49-2
VLCF5028T-470MR49-2
advertisement
Manufacturer No:
VLCF5028T-470MR49-2
HK JDW NO:
769-VLCF5028T-470MR49-2
Description:
Quantity:
In Stock : 13600
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
VLCF5028T-470MR49-2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    5.2mm
  • Current Rating
    490mA
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    330mOhm Max
  • Max DC Current
    490mA
  • Inductor Application
    DC-DC CONVERTER
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Case/Size Code
    2020
  • Height
    2.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm