  • VLD25-600-SMT-TR
VLD25-600-SMT-TR
advertisement
Manufacturer No:
VLD25-600-SMT-TR
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-VLD25-600-SMT-TR
Package:
16-SMD, Gull Wing, 6 Leads
Datasheet:
VLD25-600-SMT-TR
Description:
LED SUPPLY CC BUCK 3.3-36V 600MA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VLD25-600-SMT-TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    16-SMD, Gull Wing, 6 Leads
  • Weight
    0.013lb 5.9g
  • Operating Temperature
    -40°C~71°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    VLD25-SMT
  • Size / Dimension
    0.94Lx0.71W x 0.31 H 23.9mmx18.1mmx8.0mm
  • Feature
    Remote On/Off, SCP
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    22W
  • Max Power Dissipation
    22W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    96%
  • Voltage - Input (Max)
    48V
  • Max Output Current
    600mA
  • Voltage - Input (Min)
    5.5V
  • Voltage - Output
    3.3V~36V
  • Topology
    Buck
  • Dimming
    Analog, PWM
  • Height
    7.874mm