  • VLF10045T-100M4R3
VLF10045T-100M4R3
advertisement
Manufacturer No:
VLF10045T-100M4R3
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-VLF10045T-100M4R3
Package:
Nonstandard
Datasheet:
VLF10045T-100M4R3
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VLF10045T-100M4R3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    10.1mm
  • Current Rating
    4.3A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    29mOhm Max
  • Max DC Current
    4.3A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Case/Size Code
    3938
  • Inductance Tolerance
    20%
  • DC Current
    4.3A
  • RMS Current (Irms)
    4.3A
  • Height
    4.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2002
  • Series
    VLF
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.382W 10.00mmx9.70mm
  • Tolerance
    ±20%