  • VLF252015MT-1R0N
VLF252015MT-1R0N
advertisement
Manufacturer No:
VLF252015MT-1R0N
HK JDW NO:
769-VLF252015MT-1R0N
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
VLF252015MT-1R0N
Description:
Quantity:
In Stock : 26
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
VLF252015MT-1R0N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Lifecycle Status
    EOL ANNOUNCED (Last Updated: 2 months ago)
  • Package / Case
    1008 (2520 Metric)
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2013
  • Series
    VLF-M
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    3.13A
  • Case Code (Metric)
    2520
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    1μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    30mOhm Max
  • Max DC Current
    1.34A
  • Inductance Tolerance
    30%
  • RMS Current (Irms)
    3.13A
  • Height
    1.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm