  • VLF302510MT-3R3M-CA
VLF302510MT-3R3M-CA
advertisement
Manufacturer No:
VLF302510MT-3R3M-CA
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-VLF302510MT-3R3M-CA
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VLF302510MT-3R3M-CA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Lifecycle Status
    EOL ANNOUNCED (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Weight
    32.998845mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    VLF-M-CA
  • Size / Dimension
    0.118Lx0.098W 3.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Resistance
    105mOhm
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    1.2A
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    126mOhm Max
  • Max DC Current
    1.09A
  • Current - Saturation
    1.09A
  • Height
    1mm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm