  • VLF504010MT-1R5N
VLF504010MT-1R5N
advertisement
Manufacturer No:
VLF504010MT-1R5N
HK JDW NO:
769-VLF504010MT-1R5N
Package:
Nonstandard
Datasheet:
VLF504010MT-1R5N
Step5Bar-code shipping tag
VLF504010MT-1R5N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    VLF-M
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.157W 5.00mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
    Shielded
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    2.86A
  • Inductance
    1.5μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    44mOhm Max
  • Max DC Current
    2.3A
  • Inductance Tolerance
    30%
  • RMS Current (Irms)
    2.86A
  • Height
    1mm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm