  • VLF504012MT-6R8M
VLF504012MT-6R8M
advertisement
Manufacturer No:
VLF504012MT-6R8M
HK JDW NO:
769-VLF504012MT-6R8M
Package:
Nonstandard
Datasheet:
VLF504012MT-6R8M
Step5Bar-code shipping tag
VLF504012MT-6R8M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    EOL ANNOUNCED (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    VLF-M
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.157W 5.00mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Current Rating
    1.77A
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    170mOhm Max
  • Max DC Current
    1.48A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    1.77A
  • Height
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm