  • VLF504015MT-1R5N
VLF504015MT-1R5N
advertisement
Manufacturer No:
VLF504015MT-1R5N
HK JDW NO:
769-VLF504015MT-1R5N
Datasheet:
VLF504015MT-1R5N
Step5Bar-code shipping tag
VLF504015MT-1R5N
  • Lifecycle Status
    EOL ANNOUNCED (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    VLF-M
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.157W 5.00mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    4.3mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    3.27A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    1.5μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    38mOhm Max
  • Max DC Current
    3.42A
  • Inductor Application
    DC-DC CONVERTER
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Case/Size Code
    2016
  • Inductance Tolerance
    30%
  • RMS Current (Irms)
    3.27A
  • Height
    1.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm