  • VLS201610ET-4R7M-CA
VLS201610ET-4R7M-CA
advertisement
Manufacturer No:
VLS201610ET-4R7M-CA
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-VLS201610ET-4R7M-CA
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 4.7UH 670MA 554 MOHM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VLS201610ET-4R7M-CA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    VLS-E-CA
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Resistance
    462mOhm
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    670mA
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    554mOhm Max
  • Max DC Current
    640mA
  • Current - Saturation
    640mA
  • Height
    1mm
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm