  • VLS201610HBX-1R0M
VLS201610HBX-1R0M
advertisement
Manufacturer No:
VLS201610HBX-1R0M
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-VLS201610HBX-1R0M
Package:
0806 (2016 Metric)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VLS201610HBX-1R0M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0806 (2016 Metric)
  • Material - Core
    Metal
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    VLS-HBX
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    2.13A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    1μH
  • DC Resistance (DCR)
    72mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Current - Saturation
    2.5A
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm