  • VLS252012CX-1R5M
VLS252012CX-1R5M
advertisement
Manufacturer No:
VLS252012CX-1R5M
HK JDW NO:
769-VLS252012CX-1R5M
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
VLS252012CX-1R5M
Description:
FIXED IND 1.5UH 2.3A 74 MOHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
VLS252012CX-1R5M
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Lifecycle Status
    EOL ANNOUNCED (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    1008 (2520 Metric)
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2013
  • Series
    VLS-CX
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    Shielded
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    2.3A
  • Inductance
    1.5μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    74mOhm Max
  • Max DC Current
    2.7A
  • Current - Saturation
    2.19A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    2.7A
  • Height
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm