  • VLS4012T-100MR82
VLS4012T-100MR82
advertisement
Manufacturer No:
VLS4012T-100MR82
HK JDW NO:
769-VLS4012T-100MR82
Package:
Nonstandard
Datasheet:
VLS4012T-100MR82
Step5Bar-code shipping tag
VLS4012T-100MR82
    12 Weeks
  • Mount
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    VLS
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.157W 4.00mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    4mm
  • Current Rating
    820mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    4012
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    240mOhm Max
  • Max DC Current
    820mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    890mA
  • DC Current
    820mA
  • Height
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm