  • VM1205530000G
VM1205530000G
advertisement
Manufacturer No:
VM1205530000G
HK JDW NO:
48-VM1205530000G
Description:
Bulk 0.300 7.62mm Green 1 Levels Free Hanging (In-Line) Plug, Female Sockets VM Thermoplastic Tin Copper
Step5Bar-code shipping tag
VM1205530000G
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Feature
    Mating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side)
  • Number of Positions
    12
  • Color
    Green
  • Pitch
    0.300 7.62mm
  • Insulation Height
    0.587 14.91mm
  • Voltage - UL
    300V
  • Current - UL
    20A
  • Torque - Screw
    0.4 Nm (3.5 Lb-In)