  • VN10KN3-G-P014
VN10KN3-G-P014
advertisement
Manufacturer No:
VN10KN3-G-P014
Manufacturer:
Microchip Technology
HK JDW NO:
536-VN10KN3-G-P014
Package:
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) (Formed Leads)
Datasheet:
VN10KN3-G-P014
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tape & Box (TB) 5 Ω @ 500mA, 10V ±30V 60pF @ 25V 60V TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) (Formed Leads)
Quantity:
In Stock : 11218
Step5Bar-code shipping tag
VN10KN3-G-P014
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    O-PBCY-T3
  • Power Dissipation-Max
    1W Tc
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    5 Ω @ 500mA, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    2.5V @ 1mA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    60pF @ 25V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    310mA Tj
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    60V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    5V 10V
  • Vgs (Max)
    ±30V
  • Continuous Drain Current (ID)
    310mA
  • Gate to Source Voltage (Vgs)
    30V
  • Drain-source On Resistance-Max
    5Ohm
  • DS Breakdown Voltage-Min
    60V
  • Feedback Cap-Max (Crss)
    5 pF
  • Height
    5.33mm
  • Length
    5.21mm
  • Width
    4.19mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ