VND10B-11-E
VND10B-11-E
761-VND10B-11-E
Pentawatt-5 (Horizontal, Bent and Staggered Leads)
N-Channel PMIC VND10 5 Pin Pentawatt-5 (Horizontal, Bent and Staggered Leads)
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
VND10B-11-E Overview
The package is in the form of a Tube.The Pentawatt-5 (Horizontal, Bent and Staggered Leads) package contains it.A Through Hole mounting is used for the LED driving board.General Purpose is the switch type that it owns.It is recommended that the temperature be set to -40°C~150°C TJ for reliable operation.The LED driver has 2 outputs.The LED driving board operates at Not Required volts.There is a maximum output voltage of N-Channel volts on this LED driver.It is equipped with Status Flag features.The VND10 family contains this object.The 5 pins are used to operate the LED driver.As a result, the maximum output current is reduced to 3.4A in order to meet the operation requirements.In this case, it is mounted in the way of Through Hole.The LED driver has 65mOhm resistance.The output current is set to 14A in this case.
VND10B-11-E Features
Resistance of 65mOhm
VND10B-11-E Applications
There are a lot of STMicroelectronics VND10B-11-E Power Switches ICs applications.
- Set-top-box
- Storage Drives
- Set-Top Boxes
- Mobile Communication Devices
- Portable Music Players
- Gaming
- Hard Disk Drives
- Smart Phones, Feature Phones
- Portable GPS
- Hot Swaps
You can send an inquiry by email, or add the item to the RFQ list and submit it to us.
Tell us the model and quantity you need, our sales staff will reply the price in time.
Email for receiving inquiries: jindawei@hkjdwchip.com
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
The basic freight (for package ≤0.5kg or corresponding volume) depends on the time zone and country.
Currently, our products are shipped through DHL, FedEx, SF, and UPS.
FedEx International, 5-7 business days.
The following are some common countries' logistic time.
Payment Method
| The fee is charged according to the rule of PayPal. | |
Shipping
Package
VND10B-11-E
Hot Sales in Thermal
Parts with Similar Specs
The three parts on the right have similar specifications to Aavid.
ImagePart NameManufacturerHK JDW NOPackageStockDataSheet:Compare:
STMicroelectronics761-VND14NV04TR-ETO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-632-3 DaysAdd Compare
STMicroelectronics761-VNN3NV04PTR-ETO-261-4, TO-261AA2-3 DaysAdd Compare
STMicroelectronics761-VNB35N07-ETO-263-3, D2Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB2-3 DaysAdd Compare
STMicroelectronics761-VND830SPTR-EPowerSO-10 Exposed Bottom Pad2-3 DaysAdd Compare
STMicroelectronics761-VN820PT-ETO-252-5, DPak (4 Leads + Tab), TO-252AD2-3 DaysAdd Compare
STMicroelectronics761-L9822EPD20-SOIC (0.433, 11.00mm Width) Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare
STMicroelectronics761-VND5160JTR-E12-PowerLSOP (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
STMicroelectronics761-VN5T006ASPTR-E10-PowerSOIC (0.370, 9.40mm Width)2-3 DaysAdd Compare