  • VP4032K251R030
VP4032K251R030
advertisement
Manufacturer No:
VP4032K251R030
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-VP4032K251R030
Package:
2-SMD, J-Lead
Datasheet:
VP4032K251R030
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VP4032K251R030
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, J-Lead
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    Automotive, AEC-Q200, VP
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Circuits
    1
  • Varistor Voltage (Max)
    51.7V
  • Energy
    2.8J
  • Varistor Voltage (Min)
    42.3V
  • Varistor Voltage (Typ)
    47V
  • Maximum AC Volts
    30V
  • Maximum DC Volts
    38V
  • Current - Surge
    250A