  • VPH1-1400-R
VPH1-1400-R
advertisement
Manufacturer No:
VPH1-1400-R
HK JDW NO:
255-VPH1-1400-R
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
VPH1-1400-R
Description:
INDUCT ARRAY 6 COIL 201.6UH SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VPH1-1400-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Number of Pins
    12
  • Weight
    2.721554g
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    VERSA-PAC®
  • Size / Dimension
    0.508Lx0.512W 12.90mmx13.00mm
  • Tolerance
    30%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Type
    General Purpose
  • Resistance
    344mOhm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    13mm
  • Current Rating
    550mA
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    201.6μH
  • DC Resistance (DCR)
    344mOhm
  • Current
    550mA
  • Max DC Current
    40mA
  • Inductance Tolerance
    30%
  • RMS Current (Irms)
    550mA
  • Transformer Type
    General Purpose
  • Turns Ratio - Primary:Secondary
    1:1
  • Inductance - Parallel
    201.6 μH
  • Inductance - Series
    7.26 mH
  • Number of Coils
    6
  • ET (Volt-Time)
    32.9VμS
  • Height
    6.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.244 6.20mm
  • Length
    12.9mm
  • Width
    13.0048mm