  • VPL24-2000
VPL24-2000
advertisement
Manufacturer No:
VPL24-2000
HK JDW NO:
814-VPL24-2000
Package:
Datasheet:
VPL24-2000
Description:
XFRMR PWR 24V 2.083A CHASSIS
Step5Bar-code shipping tag
VPL24-2000
  • Mount
    Chassis Mount, Flanges, Panel
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Number of Pins
    8
  • Weight
    2.3lbs 1kg
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    57.15mm Lx101.6mm W
  • Power Rating
    50W
  • Max Power Dissipation
    50W
  • Current Rating
    4.17A
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Approval Agency
    UL
  • Voltage - Isolation
    3500Vrms
  • Output Voltage
    12V
  • Max Output Current
    2.083A
  • Output Current
    4.166A
  • Power - Max
    50.0VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    24V
  • Secondary Current
    2.083A
  • Height
    65.0748mm
  • Height Seated (Max)
    65.09mm