  • VPL26-930
VPL26-930
advertisement
Manufacturer No:
VPL26-930
HK JDW NO:
814-VPL26-930
Package:
Datasheet:
VPL26-930
Description:
XFRMR PWR 26.8V 0.93A CHASSIS
Step5Bar-code shipping tag
VPL26-930
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to VPL26-930.
  • Mount
    Chassis Mount, Flanges, Panel
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Number of Pins
    8
  • Weight
    1.3lbs 589.7g
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    53.98mm Lx82.55mm W
  • Power Rating
    25W
  • Max Power Dissipation
    25W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Approval Agency
    UL
  • Max Output Current
    930mA
  • Power - Max
    25.0VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    26.8V
  • Height Seated (Max)
    49.22mm