  • VPP16-620
VPP16-620
advertisement
Manufacturer No:
VPP16-620
HK JDW NO:
814-VPP16-620
Package:
Datasheet:
VPP16-620
Description:
XFRMR LAMINATED 10VA THRU HOLE
Step5Bar-code shipping tag
VPP16-620
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to VPP16-620.
  • Current - Output (Max)
    Parallel 1.25A Series 620mA
  • Element Configuration
    Dual
  • Output Current
    1.25A
  • Power - Max
    10VA
  • Nominal Input Voltage
    115V
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 8V Series 16V
  • Secondary Winding(s)
  • Height
    34.925mm
  • Height Seated (Max)
    34.93mm
  • Length
    47.63mm
  • Width
    39.67mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Weight
    0.53lb 240.4g
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    47.63mm Lx39.67mm W
  • Power Rating
    10W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Current Rating
    1.25A
  • Output Voltage
    16V
  • Max Output Current
    1.25A