  • VPP20-2800-B
VPP20-2800-B
advertisement
Manufacturer No:
VPP20-2800-B
HK JDW NO:
814-VPP20-2800-B
Description:
XFRMR LAMINATED 56VA THRU HOLE
Step5Bar-code shipping tag
VPP20-2800-B
  • Max Power Dissipation
    56W
  • Max Output Current
    2.8A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 5.6A Series 2.8A
  • Power - Max
    56VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 10V Series 20V
  • Height Seated (Max)
    46.02mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
  • Weight
    1.7lbs 771.1g
  • Size / Dimension
    76.20mm Lx63.50mm W