  • VPP24-420
VPP24-420
advertisement
Manufacturer No:
VPP24-420
HK JDW NO:
814-VPP24-420
Package:
Datasheet:
VPP24-420
Description:
XFRMR LAMINATED 10VA THRU HOLE
Step5Bar-code shipping tag
VPP24-420
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to VPP24-420.
  • Weight
    0.53lb 240.4g
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    47.63mm Lx39.67mm W
  • Power Rating
    10W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Current Rating
    840mA
  • Output Voltage
    24V
  • Max Output Current
    420mA
  • Current - Output (Max)
    Parallel 840mA Series 420mA
  • Output Current
    840mA
  • Power - Max
    10VA
  • Nominal Input Voltage
    115V
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 12V Series 24V
  • Height
    31.75mm
  • Height Seated (Max)
    34.93mm