  • VPP28-180-B
VPP28-180-B
advertisement
Manufacturer No:
VPP28-180-B
HK JDW NO:
814-VPP28-180-B
Package:
Datasheet:
VPP28-180-B
Description:
XFRMR LAMINATED 5VA THRU HOLE
Step5Bar-code shipping tag
VPP28-180-B
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Weight
    0.37lb 167.83g
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    41.28mm Lx33.32mm W
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Max Output Current
    180mA
  • Current - Output (Max)
    Parallel 360mA Series 180mA
  • Power - Max
    5VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 14V Series 28V
  • Secondary Winding(s)
    Dual
  • Height Seated (Max)
    34.93mm
  • Length
    41.28mm
  • Width
    33.32mm