  • VPP36-560
VPP36-560
advertisement
Manufacturer No:
VPP36-560
HK JDW NO:
814-VPP36-560
Package:
Datasheet:
VPP36-560
Description:
XFRMR LAMINATED 20VA THRU HOLE
Step5Bar-code shipping tag
VPP36-560
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to VPP36-560.
  • Weight
    0.9lb 408.23g
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    57.15mm Lx47.63mm W
  • Power Rating
    20W
  • Max Power Dissipation
    20W
  • Current Rating
    1.12A
  • Output Voltage
    36V
  • Max Output Current
    1.12A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 1.12A Series 560mA
  • Output Current
    1.12A
  • Power - Max
    20VA
  • Nominal Input Voltage
    115V
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 18V Series 36V
  • Height
    41.275mm
  • Height Seated (Max)
    41.28mm