  • VPS24-5400
VPS24-5400
advertisement
Manufacturer No:
VPS24-5400
HK JDW NO:
814-VPS24-5400
Package:
Datasheet:
VPS24-5400
Description:
XFRMR LAMINATED 130VA CHAS MOUNT
Step5Bar-code shipping tag
VPS24-5400
  • Weight
    4.1lbs 1.9kg
  • Size / Dimension
    60.45mm Lx68.33mm W
  • Power Rating
    130W
  • Max Power Dissipation
    130W
  • Current Rating
    10.8A
  • Max Output Current
    5.4A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 10.8A Series 5.4A
  • Power - Max
    130VA
  • Nominal Input Voltage
    115V
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 12V Series 24V
  • Secondary Winding(s)
  • Height
    85.725mm
  • Height Seated (Max)
    85.85mm
  • Length
    60.45mm
  • Width
    71.4375mm