  • VPT24-6670
VPT24-6670
advertisement
Manufacturer No:
VPT24-6670
HK JDW NO:
814-VPT24-6670
Package:
Datasheet:
VPT24-6670
Description:
XFRMR TOROIDAL 160VA CHAS MOUNT
Step5Bar-code shipping tag
VPT24-6670
  • Weight
    3.6lbs 1.6kg
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    103.00mm Diax48.00mm W
  • Power Rating
    160W
  • Max Power Dissipation
    160W
  • Output Voltage
    24V
  • Max Output Current
    6.67A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 13.34A Series 6.67A
  • Output Current
    6.67A
  • Power - Max
    160VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 12V Series 24V
  • Height
    45mm
  • Height Seated (Max)
    52.0mm