  • VR37000002204FA100
VR37000002204FA100
advertisement
Manufacturer No:
VR37000002204FA100
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-VR37000002204FA100
Package:
Axial
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 2.2MOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 6000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VR37000002204FA100
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    VR37
  • Size / Dimension
    0.157Diax0.354L 4.00mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    2.2MOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Additional Feature
    IEC 60065, RATED AC VOLTAGE: 3500V
  • Power Rating
    500mW
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    3500V
  • Diameter
    4mm