  • VS-130MT120KPBF
VS-130MT120KPBF
advertisement
Manufacturer No:
VS-130MT120KPBF
HK JDW NO:
884-VS-130MT120KPBF
Package:
MT-K Module
Datasheet:
VS-130MT120KPBF
Description:
Quantity:
In Stock : 9
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
VS-130MT120KPBF
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount, Screw
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    MT-K Module
  • Number of Pins
    6
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2006
  • Number of Terminations
    6
  • Additional Feature
    UL RECOGNIZED
  • Technology
    Standard
  • Terminal Position
    UPPER
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Number of Elements
    1
  • Element Configuration
    Single
  • Diode Type
    Three Phase
  • Case Connection
    ISOLATED
  • Forward Current
    160A
  • Max Reverse Leakage Current
    10mA
  • Max Surge Current
    1.18kA
  • Current - Average Rectified (Io)
    130A
  • Forward Voltage
    1.63V
  • Number of Phases
    3
  • Peak Reverse Current
    10mA
  • Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm)
    1.2kV
  • Peak Non-Repetitive Surge Current
    1.18kA
  • Max Forward Surge Current (Ifsm)
  • Height
    30mm
  • Length
    94mm
  • Width
    35mm