  • VS-15CTQ035-N3
VS-15CTQ035-N3
advertisement
Manufacturer No:
VS-15CTQ035-N3
HK JDW NO:
884-VS-15CTQ035-N3
Package:
TO-220-3
Datasheet:
VS-15CTQ035-N3
Step5Bar-code shipping tag
VS-15CTQ035-N3
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220-3
  • Part Status
    Obsolete
  • Number of Terminations
    3
  • Additional Feature
    FREE WHEELING DIODE
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PSFM-T3
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    800μA @ 35V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    700mV @ 15A
  • Operating Temperature - Junction
    150°C Max
  • Application
    GENERAL PURPOSE
  • Max Reverse Voltage (DC)
    35V
  • Average Rectified Current
    15A