  • VS-20CTQ045STRR-M3
VS-20CTQ045STRR-M3
advertisement
Manufacturer No:
VS-20CTQ045STRR-M3
HK JDW NO:
884-VS-20CTQ045STRR-M3
Package:
TO-263-3, D2Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Step5Bar-code shipping tag
VS-20CTQ045STRR-M3
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Supplier Device Package
    D2PAK
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2016
  • Part Status
    Active
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    2mA @ 45V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    640mV @ 10A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~175°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    45V
  • Current - Average Rectified (Io)
    10A
  • Max Reverse Voltage (DC)
    45V
  • Average Rectified Current
    10A