  • VS-25CTQ035-N3
VS-25CTQ035-N3
advertisement
Manufacturer No:
VS-25CTQ035-N3
HK JDW NO:
884-VS-25CTQ035-N3
Package:
TO-220-3
Datasheet:
VS-25CTQ035-N3
Step5Bar-code shipping tag
VS-25CTQ035-N3
    Select All
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PSFM-T3
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Number of Elements
    2
  • Element Configuration
    Common Cathode
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1.75mA @ 35V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    710mV @ 30A
  • Operating Temperature - Junction
    150°C Max
  • Application
    GENERAL PURPOSE
  • Max Reverse Voltage (DC)
    35V
  • Average Rectified Current
    30A
  • Number of Phases
    1
  • JEDEC-95 Code
    TO-220AB
  • Non-rep Pk Forward Current-Max
    990A