  • VS-40L15CTSTRR-M3
VS-40L15CTSTRR-M3
advertisement
Manufacturer No:
VS-40L15CTSTRR-M3
HK JDW NO:
884-VS-40L15CTSTRR-M3
Datasheet:
VS-40L15CTSTRR-M3
Step5Bar-code shipping tag
VS-40L15CTSTRR-M3
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    10mA @ 15V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    410mV @ 19A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~125°C
  • Application
    GENERAL PURPOSE
  • Max Reverse Voltage (DC)
    15V
  • Average Rectified Current
    20A
  • Number of Phases
    1
  • Non-rep Pk Forward Current-Max
    330A
  • Diode Configuration
    1 Pair Common Cathode
  • Reverse Current-Max
    10000μA
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2016
  • Part Status
    Active
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PSSO-G2
  • Operating Temperature (Max)
    125°C