  • VS-50TPS12AL-M3
VS-50TPS12AL-M3
advertisement
Manufacturer No:
VS-50TPS12AL-M3
HK JDW NO:
866-VS-50TPS12AL-M3
Package:
TO-247-3
Datasheet:
Description:
NEW INPUT THYRISTOR - TO-247
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VS-50TPS12AL-M3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-247-3
  • Supplier Device Package
    TO-247AD
  • Mfr
    Vishay General Semiconductor - Diodes Division
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 150°C (TJ)
  • Series
  • Voltage - Off State
    1.2 kV
  • Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
    1.5 V
  • Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
    630A
  • Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
    60 mA
  • Current - Hold (Ih) (Max)
    300 mA
  • Current - On State (It (RMS)) (Max)
    79 A
  • Current - On State (It (AV)) (Max)
    50 A
  • SCR Type
    Standard Recovery
  • Voltage - On State (Vtm) (Max)
    1.6 V