  • VS-MBR20100CT-M3
VS-MBR20100CT-M3
advertisement
Manufacturer No:
VS-MBR20100CT-M3
HK JDW NO:
884-VS-MBR20100CT-M3
Package:
TO-220-3
Datasheet:
VS-MBR20100CT-M3
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VS-MBR20100CT-M3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220-3
  • Supplier Device Package
    TO-220AB
  • Packaging
    Tube
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100μA @ 100V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    950mV @ 20A
  • Operating Temperature - Junction
    -65°C~150°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    100V
  • Current - Average Rectified (Io)
    10A