  • VS-T70HFL60S05
VS-T70HFL60S05
advertisement
Manufacturer No:
VS-T70HFL60S05
HK JDW NO:
884-VS-T70HFL60S05
Package:
D-55 T-Module
Datasheet:
VS-T70HFL60S05
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VS-T70HFL60S05
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    D-55 T-Module
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT APPLICABLE
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    70A
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT APPLICABLE
  • Element Configuration
    Single
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Standard
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100μA @ 600V
  • Max Surge Current
    870A
  • Max Reverse Voltage (DC)
    600V
  • Average Rectified Current
    70A
  • Reverse Recovery Time
    500 ns
  • Peak Reverse Current
    100μA
  • Reverse Voltage
    600V