  • VS-VSKC196/16PBF
VS-VSKC196/16PBF
advertisement
Manufacturer No:
VS-VSKC196/16PBF
HK JDW NO:
884-VS-VSKC196/16PBF
Package:
INT-A-Pak
Datasheet:
VS-VSKC196/16PBF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VS-VSKC196/16PBF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    INT-A-Pak
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    NOT SPECIFIED
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
  • Speed
    Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Standard
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    20mA @ 1600V
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~175°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    1600V
  • Max Reverse Voltage (DC)
    1.6kV
  • Average Rectified Current
    97.5A